Robot Staszek nominowany do nagrody MocArty 2017

Robot Staszek, zaprogramowany przez studenta AGH w taki sposób, aby samodzielnie grać na pianinie, otrzymał nominację w kategorii „rzecz z klasą” w plebiscycie MocArty radia RMF Classic. Głosować można do 25 lutego br.

Wojciech Świtała z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznejw ramach swojej pracy dyplomowej zaprogramował robota przemysłowego Mitsubishi RV-2F-D w ten sposób, aby urządzenie potrafiło samodzielnie grać na pianinie, uderzać w talerz perkusyjny, a po „występie” wykonać ukłon. Pomysł na stworzenie nietypowej pracy to efekt zainteresowań studenta, który ukończył II stopień szkoły muzycznej. Robot Staszek stanowi połączenie dwóch pasji – muzyki oraz robotyki.

Kandydatów do nagród MocArty 2017 zgłaszali słuchacze stacji. W każdej z czterech kategorii (człowiek roku, wydarzenie roku, muzyka filmowa roku, rzecz z klasą) przyznana będzie jedna nagroda.

Głosowanie odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej.

Wyniki poznamy podczas uroczystej Gali MocArtów RMF Classic 2017, która odbędzie się 12 marca br. w Warszawie.