Zdjęcia: KSAF

Relacja z turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn

W dniach 24-26 kwietnia 2015 r. w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AGH odbył się turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn, organizowany przez AZS AGH. W rozgrywkach wzięło udział 10 drużyn w tym 6 z Krakowa: AZS UEK, AZS PK, AZS UJ, AZS CM UJ, AZS AWF, AZS AGH oraz AZS UMCS, AZS UM, AZS PŚK, AZS URz.

W wyniku losowania drużyny podzielono na dwie grupy, które walczyły ze sobą równolegle na dwóch parkietach. W grupie A triumfowali gospodarze, a w grupie B najlepsza okazała się reprezentacja AZS Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie. Zacięta rywalizacja toczyła się o drugie lokaty, które uprawniały do gry w finale Akademickich Mistrzostw Polski. Niespodziewanie drugie miejsce w grupie A zajęła drużyna AZS UM Lublin, która w decydującym starciu pokonała AZS CM UJ. Jeszcze więcej emocji towarzyszyło rozgrywkom grupy B. Po dwóch dniach rozgrywek, trzy drużyny uzyskały taki sam bilans punktów, więc o awansie zadecydował bilans punktów w bezpośrednich spotkaniach między Uniwersytetem Rzeszowskim, Uniwersytetem Ekonomicznym oraz Uniwersytetem Jagiellońskim. Drużyną, która pojedzie na finał do Wałbrzycha okazał się AZS UJ.

Po wyłonieniu uczestników finałów AMP, przyszedł czas na ostatni akcent imprezy, czyli finał wewnętrzny. Najlepszą drużyną okazał się AZS AGH, który w finale nie dał szans ekipie AZS UMCS. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy AZS UJ, który pokonał AZS UM.
Dzięki możliwości prowadzenia statystyk każdego meczu zawodnikom przyznano nagrody indywidualne. Najlepszym zbierającym został Michał Jabłoński (UML), najlepiej punktującym okazał się Paweł Bogdanowicz (URz), a tytuł najlepszego zawodnika turnieju trafił do Macieja Maja (AGH).

Podsumowując do finałów, które odbędą się w Wałbrzychu zakwalifikowali się: AZS AGH, AZS UMCS, AZS UJ oraz AZS UM.

Akademickie Mistrzostwa Polski w koszykówce w obiektywie KSAF