Relacja z I Forum Akademickich Centrów Transferu Technologii i Spółek Celowych

17 czerwca 2016 r. odbyło się I Forum Akademickich Centrów Transferu Technologii i Spółek Celowych. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Transferu Technologii Akademii Górniczo-Hutniczej i INNOAGH sp. z o.o., a patronat nad nim objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin oraz Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka.

W Forum uczestniczył Podsekretarz Stanu w MNiSW, Piotr Dardziński, Prorektor ds. Współpracy, prof. Tomasz Szmuc oraz przedstawiciele uczelnianych CTT i spółek celowych z większości polskich uczelni.

Minister podkreślił istotną rolę akademickich centrów transferu technologii i spółek celowych w procesie transferu powstałych na uczelni technologii do przemysłu. Na spotkaniu dyskutowano o celach jakie powinny sobie postawić uczelniane CTT i spółki celowe oraz o sposobach polepszenia komunikacji pomiędzy centrami transferu technologii, centrami i MNiSW, a także centrami i przedsiębiorcami.

Forum jest kolejnym krokiem na drodze zacieśniania współpracy i integracji środowiska akademickich centrów transferu technologii oraz spółek celowych. Droga ta została zapoczątkowana podpisaniem 11 grudnia 2015 r. listu intencyjnego w sprawie utworzenia sieci współpracy pod nazwą Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii „PACTT” oraz 8 stycznia 2014 r. Porozumienia Spółek Celowych „PSC”.