Rekord Polski studenta AGH w przebiegnięciu maratonu tyłem

Kamil Bąbel, student Wydziału Zarządzania AGH, podczas 14. PKO Cracovia Maraton ustanowił nieoficjalny rekord Polski w przebiegnięciu maratonu tyłem. Ta nietypowa inicjatywa miała bardzo szlachetny cel – a mianowicie w ramach akcji „42 Do Szczęścia” zbierano pieniądze na protezę ręki dla studenta UJ.

Maratończyk z AGH dobiegł na metę 32 sekundy przed zamknięciem trasy i mimo, że ukończył krakowski maraton jako ostatni (jego wynik to 5 godzin 59 minut i 28 sekund), to jednak w ten sposób ustanowił nieoficjalny rekord Polski w przebiegnięciu maratonu tyłem.

Wszystko zaczęło się 7 marca, kiedy to w dniu swoich urodzin poprosiłem znajomych, aby nie składali mi życzeń i nie kupowali prezentów, ale wpłacili drobną kwotę na akcję „42 Do Szczęścia”, której jestem uczestnikiem. W ramach tej akcji zbieramy pieniądze na protezę ręki dla Piotra, studenta UJ, który w październiku został zaatakowany nożem na krakowskim rynku. W podziękowaniu za wpłaty ponad 100 osobową ekipą pobiegliśmy Cracovia Maraton. Obiecałem, że jeżeli moi znajomi wpłacą łącznie 700 zł, to pobiegnę ten maraton tyłem. Wpłacili dużo więcej... – mówi Kamil Babel.

42 Do Szczęścia”  to akcja charytatywna organizowana od 2013 r., której celem jest zbiórka pieniędzy na protezy dla podopiecznych fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”. Biegacze zaangażowani w projekt stają przed dwoma wyzwaniami. Pierwszym jest zebranie środków finansowych, drugim – ukończenie Cracovia Maraton.

Serdecznie gratulujemy!