fot. Patrycja Długosz, KSAF AGH

Przechwyty, przewieszenia, przystawki… czyli zawody wspinaczkowe SAKWY za nami

Sekcja Akademickiego Klubu Wysokogórskiego AGH SAKWA po raz szósty zorganizowała zawody wspinaczkowe „Boulder Pompa”, które odbyły się 2 kwietnia 2016 r. w hali wspinaczkowej Reni Sport.

Około 70 uczestników rywalizowało na ponad 20 trasach ułożonych przez specjalny zespół routesetterów, czyli osób projektujących przejścia i przeszkody wspinaczkowe. Podzieleni na dwie grupy zawodnicy przez 1,5 godziny zmagali się z zadaniami o różnej skali trudności. Nie brakowało zgięć w przewieszeniu, pionów po małych chwytach i ruchów koordynacyjnych. Eliminacje wyłoniły 14 finalistów.

W finałach każdy z zawodników miał do pokonania 3 trasy i tradycyjnie 10 pompek do zrobienia przed każdą próbą, co dla niektórych stanowiło nie lada wyzwanie. Rywalizacja była jednak wyrównana, a ostateczne wyniki prezentują się następująco:

• w kategorii mężczyzn:
    I miejsce – Michał Czech
    II miejsce – Marcin Julian Kowalik
    III miejsce – Błażej Oboza
  • w kategorii kobiet:
    I miejsce – Joanna Kapłańska
    II miejsce – Karina Kosiorek
    III miejsce – Anna Guła

SAKWA działa od 1997 r. i liczy ponad 120 członków. Zrzesza narciarzy oraz miłośników turystyki górskiej, wspinaczki skałkowej i wysokogórskiej. Klub popularyzuje działalność sportową, organizuje krajowe i zagraniczne szkolenia oraz wyjazdy.

Relacja fotograficzna KSAF