Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Seminarium ACMiN

Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH zaprasza na seminarium, które odbędzie się 23 października 2014 r. o godz. 15:00.

 

Referat pt. „Półprzewodniki szerokopasmowe: od bramek logicznych do syntetycznych neuronów” wygłosi dr hab. Konrad Szaciłowski, prof. AGH.

 

Miejsce: ul. Kawiory 30, paw. D-16, sala audytoryjna ACMiN (1.02A).

 

Półprzewodniki szerokopasmowe: od bramek logicznych do syntetycznych neuronów

 

Półprzewodniki szerokopasmowe są od dawna stosowane jako katalizatory heterogeniczne, a od kilkunastu lat także jako fotokatalizatory i materiały dla fotowoltaiki. Badania prowadzone w ciągu ostatnich kilku lat wykazały, że są one także doskonałym materiałem do budowy nietypowych urządzeń przetwarzających informację. Najnowszym z tych urządzeń jest tzw. sztuczny neuron, czyli optoelektroniczna pamięć krótkotrwała.

 

Dr hab. Konrad Szaciłowski pochodzi z Krakowa. Pracę doktorską z zakresu fotochemii związków nieorganicznych obronił w 2000 roku na Wydziale Chemii UJ. Po odbyciu stażu podoktorskiego na Wayne State University pracował na Wydziale Chemii UJ, a po habilitacji w 2008 objął stanowisko profesora nadzwyczajnego na Wydziale Metali Nieżelaznych. Od czerwca 2014 roku nieśmiało planuje współpracę z Akademickim Centrum Materiałów i Nanotechnologii.

 

Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na badaniu struktury elektronowej hybrydowych materiałów organiczno-nieorganicznych, syntezie, spektroskopii i fotoelektrochemii nanocząstek półprzewodnikowych. Ponadto prowadzi prace z zakresu magnetyzmu nanostruktur węglowych i przetwarzania informacji w układach molekularnych. Jest współautorem kilkudziesięciu prac naukowych z listy filadelfijskiej, dwóch książek i kilkunastu rozdziałów w pracach zbiorowych. Jest miłośnikiem XVII- i XIX-wiecznej muzyki oratoryjnej i operowej oraz whisky z wyspy Islay.

 

Stopka