Prof. T. Słomka, prof. R. Tadeusiewicz, prof. J. Lis, prof. A. R. Pach, prof. M. Karbowniczek, fot. Zbigniew Sulima, Biuletyn AGH

Otwarto wystawę „Ryszard Tadeusiewicz jakiego nie znamy”

18 września w Bibliotece Głównej AGH odbył się wernisaż wystawy „Ryszard Tadeusiewicz jakiego nie znamy”, zorganizowanej z okazji 70 rocznicy urodzin Profesora.

W uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział licznie zgromadzeni goście – Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka, Prorektor ds. Nauki AGH prof. Andrzej R. Pach, Prorektor ds. Współpracy AGH prof. Jerzy Lis, Prorektor ds. Ogólnych prof. Mirosław Karbowniczek, Dziekani Wydziałów AGH, pracownicy uczelni, w tym wielu przyjaciół Profesora.

Dr Jerzy Krawczyk, z-ca Dyrektora Biblioteki Głównej, otwierając spotkanie przybliżył najważniejsze wydarzenia z biografii Profesora. Następnie głos zabrał Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka, który po swoim przemówieniu złożył Jubilatowi życzenia.

Na wystawie zaprezentowano m.in. liczne nagrody i odznaczenia, felietony, pozanaukowe pasje Profesora, zdjęcia z rodzinnego albumu, ulubione książki z dzieciństwa, a także książeczki dla dzieci jego autorstwa.

Ekspozycja będzie dostępna do 31 października br.

Relacja fotograficzna