Odszedł prof. Tadeusz Orzechowski – informacja o pogrzebie

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci dr. hab. inż. Tadeusza Orzechowskiego, prof. nadzw.

Profesor był absolwentem Wydziału Elektrycznego (obecnie: Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej), z którym związał swoją karierę naukowo-dydaktyczną.

Pełnił funkcje Prodziekana (1996–1999, 1999–2002) oraz Dziekana Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki (2002–2005). Wieloletni pracownik Katedry Energoelektroniki i Automatyki Systemów Przetwarzania Energii, a wcześniej Katedry Automatyki Napędu i Urządzeń Przemysłowych. Przez wiele lat brał udział w pracach Senatu AGH.

Prof. Tadeusz Orzechowski był specjalistą z dziedziny automatyki napędu, autorem i współautorem ponad 80 publikacji naukowych i 17 patentów.

Odszedł wybitny uczony, zaangażowany nauczyciel akademicki, serdeczny przyjaciel.

Rodzinie, najbliższym oraz uczniom i przyjaciołom Profesora, których ta śmierć najbardziej dotknęła, wyrazy głębokiego współczucia i żalu składają

Rektor i Senat
oraz społeczność Akademii Górniczo-Hutniczej

Informacja o pogrzebie

Pogrzeb prof. Tadeusza Orzechowskiego odbędzie się 28 grudnia o godz. 11.00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Autokar wyjedzie spod Biblioteki Głównej AGH o godzinie 10.30.