Obradowało I Forum Akademickich Centrów Transferu Technologii i Spółek Celowych

17 czerwca 2016 r. odbyło się I Forum Akademickich Centrów Transferu Technologii i Spółek Celowych. Wydarzenie zorganizowało Centrum Transferu Technologii AGH oraz INNOAGH Sp. z o.o.

W forum uczestniczyli: Podsekretarz Stanu w MNiSW Piotr Dardziński, Prorektor ds. Współpracy AGH prof. Tomasz Szmuc oraz przedstawiciele uczelnianych CTT i spółek celowych z większości polskich uczelni.

Minister podkreślił istotną rolę akademickich centrów transferu technologii i spółek celowych w procesie transferu powstałych na uczelni technologii do przemysłu. Podczas spotkania dyskutowano o celach jakie powinny sobie stawiać uczelniane CTT i spółki celowe oraz o sposobach polepszenia komunikacji pomiędzy centrami transferu technologii, centrami i MNiSW, a także centrami i przedsiębiorcami.

Forum stanowi kolejny krok na drodze zacieśniania współpracy i integracji środowiska akademickich centrów transferu technologii oraz spółek celowych. Droga ta została zapoczątkowana przez podpisanie listu intencyjnego w sprawie utworzenia sieci współpracy pod nazwą Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii „PACTT” (11 grudnia 2015 r.) oraz przez Porozumienie Spółek Celowych „PSC” (8 stycznia 2014 r.).

Patronat nad forum objęli Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin oraz Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka.