Naukowcy z AGH nagrodzeni srebrnym medalem na wystawie „Archimedes – 2014”

Pracownicy Wydziału Odlewnictwa zostali nagrodzeni srebrnym medalem podczas XVII Moskiewskiego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „ARCHIMEDES – 2014”.

Nagrodzone rozwiązanie – „Sposób odlewania z użyciem symulacji procesu odlewania, system odlewania wykorzystujący symulację procesu odlewania i baza danych” – zostało opracowane przez prof. dr. hab. inż. Józefa Szczepana Suchego oraz dr. inż. Pawła Malinowskiego.

Informacje o systemie SimulationDB można znaleźć w blogu naukowym AGH.

Podczas moskiewskiej wystawy zaprezentowano ponad tysiąc wynalazków z 20 krajów świata, które w konkursie głównym rywalizowały w 42 kategoriach tematycznych. Na polskim stanowisku znalazło się 18 wynalazków i innowacyjnych technologii, które powstały w instytutach badawczych i na wyższych uczelniach. Międzynarodowe jury przyznało polskim wynalazcom 14 złotych, 3 srebrne medale oraz nagrody specjalne, w tym Grand Prix w konkursie „Najlepszy wynalazek twórczości naukowej i technicznej młodzieży” – za „Latarkę dla niewidomych”, opracowaną przez uczniów z Jastrzębia-Zdroju.