„Mały Krakus”. Zdjęcie: Seweryn Kwaśniewski

Nabór do sekcji dziecięcej „Małego Krakusa”

Ruszyły zapisy na rok szkolny 2016/2017 do sekcji dziecięcej „Małego Krakusa” działającej w Zespole Pieśni i Tańca AGH „Krakus”. Nabór dotyczy chłopców w wieku 4-12 lat.

Sekcje dziecięca i młodzieżowa, skupiające dzieci w wieku 6-17 lat, działają w ZPiT AGH „Krakus” od 1980 r. W 2013 r. powstała sekcja przedszkolna, w której pierwsze taneczne kroki stawiają dzieci w wieku 4 i 5 lat. „Mały Krakus” liczy obecnie 80 osób. Dzieci realizują odrębny program, występują samodzielnie lub z zespołem studenckim, prezentując z dużym powodzeniem swoje umiejętności w kraju i za granicą. Przedstawiają folklor z regionów: krakowskiego, wielkopolskiego, opoczyńskiego, śląskiego, łowickiego.

„Mały Krakus” bierze udział w licznych przeglądach organizowanych na terenie Polski. W ostatnich latach były to: V Podkarpacki Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Złoty Gryf 2013 w Dębicy, VII Małopolski Przegląd Zespołów Folklorystycznych „SMOK 2014”, IV Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „Pasiaczek” 2014.

Kontakt: ul. Reymonta15, e-mail: maly(at)krakus.net, tel. 12 617 20 24