Matematycy AGH zdobyli granty w prestiżowych programach naukowych

Z przyjemnością informujemy, że dwóm naukowcom Wydziału Matematyki Stosowanej AGH przyznano granty badawcze w prestiżowych programach.

Dr Anna Dudek w ramach europejskiego grantu Marie Skłodowska-Curie actions - Research Fellowship Programme odbędzie dwuletni pobyt w Department of Applied Mathematics and Social Science na Uniwersytecie Rennes 2 we Francji, gdzie z prof. Dominique Dehay będzie pracować nad procesami cyklostacjonarnymi i ich zastosowaniami do wykrywania awarii maszyn.

Mgr Gabriela Ciołek została finalistką jednego z najbardziej prestiżowych francuskich programów – programu rządu francuskiego Eiffel Excellence Scholarship. Umożliwia on roczny wyjazd naukowy na wybraną francuską uczelnię. Mgr Gabriela Ciołek będzie pracować na uniwersytecie Paris Ouest Nanterre La Defense nad procesami empirycznymi dla łańcuchów Markowa z zastosowaniami w metodach statystycznych uczących.

Gratulujemy!