„MALUCH na uczelni”

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zapraszają do udziału w konkursie „MALUCH na uczelni”. Wnioski należy składać do 11 marca br.

Konkurs przeznaczony jest dla szkół wyższych, które prowadzą lub tworzą miejsca opieki nad dziećmi. Uczelnie, które nie zdecydują się na założenie żłobka, mogą zlecić opiekę innym podmiotom.

Uczestnicy konkursu otrzymają dofinansowanie w wysokości 80% kosztów funkcjonowania działających żłobków, klubów dziecięcych lub wynagrodzenia dziennych opiekunów (nie więcej niż 400 zł na 1 dziecko miesięcznie) oraz 80% kosztów utworzenia nowego miejsca opieki (nie więcej niż 5000 zł na 1 miejsce).

Środki finansowe można przeznaczyć m.in. na remont lub wyposażenie pomieszczeń, w których będą działały żłobki czy klubiki, na pokrycie kosztów zatrudnienia opiekuna dziennego, naboru dzieci oraz ubezpieczeń personelu.

Pracownicy uczelni i studenci wezmą również udział w szkoleniach i warsztatach dotyczących efektywnego łączenia nauki i pracy badawczej z wychowaniem dziecka.