Konkurs na esej dotyczący Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Ambasada Brytyjska oraz Ambasada Szwecji w Polsce zapraszają studentów do udziału w konkursie na esej dotyczący Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP).

Projekt skierowany jest do studentów studiów I i II stopnia, studiujących zarówno w trybie dziennym, zaocznym jak i wieczorowym. Celem konkursu jest popularyzacja problematyki umowy handlowej UE-USA wśród studentów szkół wyższych.

Do konkursu należy składać eseje w języku angielskim, nie przekraczające 15 tys. znaków. Dla autorów najlepszych prac przewidziano atrakcyjne nagrody:

• wyjazd studyjny do Londynu, w ramach którego odbędą się spotkania z ekspertami zaangażowanymi w negocjacje TTIP (pokrycie wszystkich kosztów)
  • publikacja eseju w kwartalniku PISM - "The Polish Quarterly of International Affairs"
  • trzymiesięczny staż w PISM
  • uczestnictwo w gali wręczenia nagród w Ambasadzie Szwecji w Warszawie

Prace należy nadsyłać w terminie do 15 listopada 2014 r. na adres ttip@pism.pl.