Konferencja „Ars Docendi”

12 września 2014 r. w Krakowie odbędzie się konferencja „Ars Docendi – rozwijanie wybranych kwalifikacji zawodowych nauczycieli akademickich i doktorantów”.

Organizatorzy konferencji będą starali się odpowiedzieć na następujące pytania:

• Kto powinien kształcić przyszłych i obecnych nauczycieli akademickich?
  • Jakie są właściwe proporcje treści ogólnych i teoretycznych (dydaktyka akademicka, andragogika) a praktycznych i szczegółowych (dydaktyki przedmiotowe)?
  • Jak sobie dać radę z obowiązkiem / zaleceniem wyszkolenia wszystkich doktorantów i całej kadry?
  • Jak sprawić, by zdobyta na kursach wiedza i umiejętności dydaktyczne były wykorzystywane przez kadrę w praktyce?
  • Jaka jest rola hospitacji w podnoszeniu jakości kształcenia?
  • Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu nauczycieli akademickich?
  • Czy trzeba i można z sukcesem wpływać na postawy osób kształcących studentów?
  • Obowiązkowe szkolenia dla osób o niskich wynikach ankiet ewaluacyjnych – czy to w ogóle działa?

W programie wydarzenia przewidywane są m.in. prezentacje w formie posterów, wykłady plenarne wygłaszane przez gości z zagranicy, zaplanowano też wystąpienie gościa z Uniwersytetu Otwartego UW, Pani Dr Katarzyny Lubryczyńskiej–Cichockiej. W trakcie konferencji będzie można także wziąć udział w warsztatach dla nauczycieli akademickich.

Konferencja odbędzie się w dniu 12 września na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w godzinach. 9.00–18.00.