III Zjazd Absolwentów AGH – Klub VIP

19 czerwca 2015 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbył się III Zjazd Absolwentów AGH – Klub VIP.

Zjazd był kolejną okazją do spotkania władz uczelni i dziekanów wydziałów z wybitnymi absolwentami związanymi z przemysłem, polityką i kulturą. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Wojewoda Małopolski Jerzy Miller oraz najsłynniejszy polski tenor Wiesław Ochman.

Uczestnicy spotkania odwiedzili obiekty naukowo-dydaktyczne AGH – Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii, Centrum Ceramiki, Centrum Informatyki oraz Centrum Energetyki.

Wieczorna część zjazdu odbyła się w Centrum Energetyki – największej inwestycji w historii naszej uczelni. Zaproszeni goście wzięli udział m.in. w recitalu Beaty Rybotyckiej oraz koncercie Orkiestry Reprezentacyjnej AGH.

Ważnym wydarzeniem wieczoru była aukcja charytatywna, inaugurująca działalność Funduszu Stypendialnego „Absolwenci Studentom”. Celem funduszu jest wspieranie najwybitniejszych studentów AGH w ich rozwoju naukowym. Wśród darczyńców, którzy ofiarowali przedmioty na aukcję, znaleźli się: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski, prof. Ryszard Tadeusiewicz, Rektor AGH w latach 1998–2005, Prezes NOVMAR Sp. z o.o. Wiesław Nowak oraz Kulturowe Towarzystwo NOVMAR.

Zjazd absolwentów zakończony został nocnym zwiedzaniem Centrum Energetyki, podczas którego goście mogli podziwiać nocną panoramę Krakowa.

<iframe src="https://www.youtube.com/embed/O9d6NZfrXSI?rel=0" frameborder="0" height="293" width="520"></iframe>

Link do galerii zdjęć

Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii (Foto Dawid Majewski, KSAF AGH)

Centrum Informatyki (fot. Dawid Majewski, KSAF AGH)