Festiwal Nauki w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza zaprasza na Festiwal Nauki, który odbędzie się w dniach 20–23 maja 2015 r. w Krakowie.

Motto przewodnie XV edycji Festiwalu Nauki w Krakowie jest zgodne z uchwałą Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, że rok 2015 jest „Międzynarodowym Rokiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło”.

Akademia Górniczo-Hutnicza w dniach 18 do 24 maja oświetli w niecodzienny sposób swój gmach główny od strony Al. Mickiewicza, podkreślając w ten sposób swój udział oraz rangę i znaczenie Festiwalu Nauki dla całego środowiska akademickiego Krakowa.
Wyjątkowa aranżacja świetlna siedziby AGH ma promować Festiwal Nauki i zachęcić mieszkańców Krakowa i turystów do aktywnego uczestnictwa w przygotowanych przez krakowskie uczelnie imprezach festiwalowych.

Tradycyjnie podczas „Festynu Nauki” w Rynku Głównym, który odbędzie się w dniach 21 do 23 maja studenci i pracownicy AGH zaprezentują szereg interesujących pokazów, filmów, modeli, jak również przeprowadzą liczne konkursy z nagrodami, a na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej odbędą się specjalne wykłady i spotkania.