Dzień Dziecka „W bajkowej krainie nauki i techniki”

Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka Akademia Górniczo-Hutnicza zaprasza najmłodszych na spotkanie pt. „W bajkowej krainie nauki i techniki”, które odbędzie się 15 maja 2017 r.

Bajkowa Aula z autorami

Tego dnia gmach główny AGH zaprezentuje się w wyjątkowej bajkowej odsłonie, a na najmłodszych będą czekać liczne atrakcje związane z książeczkami popularnonaukowymi wydanymi w ramach projektu edukacyjnego AGH Junior. Głównym punktem wydarzenia będzie spotkanie z autorami, w którym wezmą udział: prof. Ryszard Tadeusiewicz, rektor AGH w latach 1998–2005, prof. Wojciech Łużny, Prorektor ds. Kształcenia AGH, dr hab. inż. Jerzy Domżał oraz dr inż. Mikołaj Oettingen. Spotkanie w bajkowej Auli poprowadzi prof. Antoni Cieśla, Prorektor ds. Kształcenia AGH w latach 2005–2008. Dzieci będą mogły również zdobyć książeczki z autografami autorów.

Strefa Technologii

W specjalnie przygotowanej Strefie Technologii najmłodsi spotkają najsłynniejsze konstrukcje studenckie, w tym m.in. robota AGH Robotics rozdającego cukierki, bolid AGH Racing, samolot Aero Team ILK AGH, jak również rakietę Beta, łazika marsjańskiego, czy sondę planetarną CanSat AGH Space Systems. Ponadto na stoiskach autorskich dzieci spotkają się z dziedzinami naukowymi, w których specjalizują się autorzy książeczek.

Zapisy na spotkanie

Spotkanie adresowane jest do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych w wieku 7-9 lat i mogą w nim wziąć udział wyłącznie grupy zorganizowane wraz z opiekunem (nauczycielem).

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc zgłoszenia należy przesłać drogą elektroniczną na adres: junior(at)agh.edu.pl

Rozpoczęcie zapisów: 27 kwietnia, godz. 8.00 (decyduje kolejność zgłoszeń).

W zgłoszeniu należy podać: nazwę szkoły / przedszkola, imię i nazwisko opiekuna grupy, telefon kontaktowy oraz liczbę dzieci. Jedna instytucja może zgłosić maksymalnie 25-osobową grupę. Po zapełnieniu limitu miejsc organizatorzy skontaktują się z opiekunami.

Książeczki AGH Junior

Przypomnijmy, że wśród czterech książeczek wydanych przez Dział Informacji i Promocji dotychczas ukazały się:

prof. Ryszard Tadeusiewicz

prof. Wojciech Łużny

Poznaj nowoczesne technologie oraz zjawiska fizyczne

autorzy: dr hab. inż. Jerzy Domżał, mgr Grzegorz Kępisty, mgr inż. Igor Królikowski, mgr inż. Mateusz Malicki, mgr inż. Michał Orliński, dr inż. Mikołaj Oettingen, mgr inż. Anna Przybyszewska

AGH Junior

AGH Junior to projekt edukacyjny Akademii Górniczo-Hutniczej, którego celem jest wzbudzenie zainteresowania wśród najmłodszych tematami z zakresu nauk ścisłych i technicznych. W ramach projektu m.in. uruchomiono platformę multimedialną pt. „Odkrywamy świat nauki i techniki” z tekstami popularnonaukowymi, prezentacjami i filmami na stronie www.junior.agh.edu.pl, pracownicy oraz studenci AGH prowadzą warsztaty naukowe dla dzieci, a najmłodsi mogą również zwiedzić Muzeum AGH.