Obchody 100-lecia powołania Akademii Górniczej

„Spotkajmy się w AGH” - Wielki Piknik

15 czerwca 2013 r.

Serdecznie zapraszamy studentów, pracowników, absolwentów oraz wszystkie osoby, którym bliska jest Akademia Górniczo-Hutnicza, na Wielki Piknik, który odbędzie się 15 czerwca 2013 r. (sobota) na terenie kampusu akademickiego AGH.

Wielki Piknik wpisuje się w obchody 100-lecia powołania Akademii Górniczej, które miało miejsce 31 maja 1913 r. Z tej okazji władze uczelni postanowiły otworzyć drzwi Akademii, organizując wyjątkowe spotkanie integrujące sympatyków naszej uczelni. Wydarzenie ma charakter otwarty i adresowane jest zarówno do mieszkańców Krakowa, jak i całej Polski – zainteresowanych tym, co ciekawego tego dnia będzie działo się w murach AGH.

Piknik odbędzie się na placu przed Biblioteką Główną AGH. Na gości czekać będą stoiska gastronomiczne oferujące różnorodne wiktuały piknikowe.

W programie przewidziano m.in. koncert Orkiestry Reprezentacyjnej AGH, występ Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus”, prezentację bolidu AGH Racing, jak również szereg innych atrakcji.

Na każdym wydziale zostaną otwarte miejsca zwykle niedostępne na co dzień, m.in.:

- Laboratorium Biofizyki Molekularnej i Bioenergetyki

- Laboratorium Fizyki i Chemii Gleb